м. Кам'янське, ЗДО №12 "Сонечко"

"Гендерне виховання дітей, як виростити особистість" консультація для батьків

Консультація для батьків

«Гендерне виховання дітей:

як виростити особистість»

2024р.

Чому ж дівчаток і хлопчиків потрібно виховувати по-різному, що повинні робити батьки - актуальні питання, відповіді ,на які слід знати всім мамам і татам.

У сучасному світі можна побачити, що багато чоловіків слабкі і нерішучі. Жінки ж є більш сильними. Вони здатні виконувати роль глави сім'ї. Ми ж розуміємо, що все має бути навпаки. Чоловіки повинні бути сміливими і повними рішучості, а жінки - ніжними і чуйними. Як правило, проблеми статі виникають через те, що батьки неправильно виховують своїх дітей.

Сутність гендерного підходу у вихованні дітей

Мами і тата, однаково виховуючи хлопчиків і дівчаток, роблять серйозну помилку. Діти стають не такими, якими хотіли б бачити їх  батьки. Хлопчики ростуть ніжними, емоційними і боязкими. Дівчатка теж демонструють моделі поведінки, які не відповідають  нормі. Малятка позбавлені терпіння, скромності і ніжності. Вони агресивні і грубі. Для виправлення ситуації «змішання»  норм  батькам слід коригувати процес виховання дівчаток і хлопчиків.

Чому потрібно використовувати гендерний підхід? Маленькі діти (1-2 роки) не усвідомлюють повною мірою свою приналежність до певної статі. Вони знають лише те, що існують хлопчики і дівчатка. Відмінність між статями, на думку дітей, полягає в зовнішньому вигляді. Малюкам невідомо, що хлопчики і дівчатка повинні вести себе по-різному.

Гендерне виховання – одне  з найважливіших завдань, що стоїть   перед батьками.   Малюки повинні асоціювати себе з конкретним  полом. Гендерне виховання дітей дошкільного віку дає наступні переваги:

• діти починають розуміти, що належать до тієї чи іншої статі;
  • у дітей формується почуття толерантності  по відношенню до інших;
  • діти дізнаються про правила поведінки, які характерні для представників обох статей, починають дотримуватися їх.

Завдяки правильному підходу батьки полегшують своїм діточкам життя надалі, допомагають уникнути серйозних помилок, через які малюки могли б стати ізгоями в колективі.

Якщо в сім'ї росте донька

У вихованні  дівчинки  потрібно визначитися з підсумковою метою цього процесу. Багато батьків намагаються втілити свої нездійснені мрії в реальність. Наприклад, мама і тато хотіли бути відомими вченими або бізнесменами, але добитися цього вони не змогли. Такі батьки прагнуть зробити своє малятко знаменитою людиною і прищеплюють їй такі особистісні якості, завдяки яким вона могла б добитися всього в житті. І даремно ... Можливо, дівчинка досягне всього того, про що мріяли її батьки, але навряд чи вона буде щасливою в сімейному житті, а адже це найголовніше.

Якщо ви хочете виростити з дівчинки турботливу і ніжну жінку, гарну господиню і люблячу матір, то дотримуйтесь наступних правил:

• переконуйте  доньку, що вона неповторна і унікальна, ні в якому разі не занижуйте її самооцінку;
  • акцентуйте свою увагу на зовнішності дівчинки, захоплюйтеся її красою (бажано, щоб схвальні слова говорив батько, адже завдяки цьому дівчинка зрозуміє, як повинен вести себе справжній чоловік);
  • залучайте дитину до виконання добрих справ, у дитини сформуються такі особистісні якості, як чуйність, працьовитість, щедрість, жалісливість;
  • частіше розмовляйте з донькою, діліться секретами, відповідні теми для бесід: «Дівчатка - майбутні мами», «Дівчатка - маленькі принцеси», «Дівчатка - майбутні берегині домашнього вогнища».

У вихованні  дітей допомагають казки. Завдяки цим творам у дітей формується любов до ближніх. Казки вчать бути справедливими, добрими і слухняними. Крім цього, з них дівчатка можуть почерпнути зразки моральної поведінки.

Велике значення в гендерному вихованні належить іграм.  Завдяки іграм   дівчата  освоюють роль жінки, матері. Саме тому у маляток повинні бути ляльки, коляски та інші іграшки в достатній кількості.

Якщо батьки мають сина

На жаль, недостатньо годувати хлопчика смачними стравами, одягати і взувати його.

Щоб виростити з дитини справжнього чоловіка, прислухайтеся до наступних рекомендацій:

• давайте хлопчикові «серйозні» завдання, хваліть його за будь-які досягнення, заохочуйте бажання виконувати домашню роботу (малюк буде відчувати себе повноцінним членом сім'ї, зрозуміє, що його потребують близькі);
  • надавайте дитині право самостійно приймати рішення, цікавтеся його думкою і розмовляйте з ним так, як ніби розмовляєте з дорослою людиною;
  • частіше давайте синові ініціативу, підтримуйте його активність, адже ця риса важлива для всіх хлопчиків;
  • частіше дозволяйте дитині спілкуватися зі своїми однолітками або запишіть його в якусь секцію, відчуття приналежності до групи позитивно позначиться на розвитку самооцінки;
  • розмовляйте з дитиною на важливі теми, наприклад, «Хлопчики - маленькі лицарі», «Хлопчики - майбутні тата», «Хлопчики - захисники дітей, жінок і стариків», «Хлопчики - юні умільці»;
  • не звалювати на дитячі плечі всі домашні справи, не позбавляйте свого сина дитинства, не лайте його за сльози.

Без ігор при гендерному вихованні дітей дошкільного віку не обійтися. Саме таке проведення часу сприяє формуванню позитивних особистісних якостей, вчить тому, як потрібно себе вести з протилежною статтю.

Гендерне виховання дітей, як виростити особистість консультація(1).docx